• CZY WIESZ JAK JESZCZE MOŻNA POPRAWIĆ ZDROWIE SWOJEGO PUPILA ?

Czy to możliwe, aby niemal wszystko co robisz dla zdrowia swojego zwierzaka, nie przynosiło pozytywnych efektów? Czy na pewno wiesz, co jest tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje? Dowiedz się, jak skutecznie można wpłynąć na poprawę jakości życia twojego podopiecznego tak, aby mógł cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

ŹRÓDŁA ZANIECZYSZCZEŃ

Żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn zawartych w niezbędnych do życia elementach, w wodzie, powietrzu i w ziemi. Całkowita eliminacja zagrożenia w postaci toksyn jest dziś praktycznie niemożliwa. Spowodowane jest to m.in. poprzez używanie nawozów sztucznych, pestycydów, herbicydów na masową skalę. Wiele szkodliwych związków (sztuczne barwniki, aromaty, konserwanty itp.) można spotkać w wysoko przetworzonych karmach czy smakołykach dla zwierząt. Kolejnym źródłem toksyn są spaliny przemysłowe, spaliny komunikacyjne oraz spaliny pochodzące z gospodarstw domowych. W zanieczyszczonym powietrzu możemy znaleźć dioksyny oraz metale ciężkie, które kumulowane są w organizmie ludzi oraz zwierząt. Również zanieczyszczona woda może być źródłem bakterii chorobotwórczych, wirusów, grzybów oraz pozostałości po nawozach sztucznych jak i pestycydach pochodzących ze spływu z terenów rolniczych. Toksyny do organizmu zwierząt dostają się również w momencie ukąszenia przez owady, co może być przyczyną wystąpienia reakcji alergicznych i osłabienia układu odpornościowego.

 

3-toxins-sources.png

 

WPŁYW TOKSYN NA ORGANIZM

Wszystkie istoty żyjące na Ziemi mają zdumiewająco wiele wspólnego, składają się bowiem niemal z tych samych pierwiastków biogennych: makroelementy, mikroelementy, ultraelementy. Biopierwiastki wchodzą w skład komórek, płynów ustrojowych, enzymów, hormonów, biorą udział w przenoszeniu tlenu do komórek, w zachowaniu prawidłowej pobudliwości nerwów, mięśni, gospodarki wodno-elektrolitowej, a także odpowiadają za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej (pH). Reakcje chemiczne jakie ustawicznie zachodzą w procesie przemiany materii, tworzą nowe związki odżywiające organizm, jak również odpady toksyczne, które mogą być w nadmiernej ilości kumulowane przez organizmy naszych zwierząt.

Każdego dnia do organizmu naszych zwierząt dostają się substancje toksyczne. Gdy układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo, są one regularnie wydalane z organizmu. Natomiast w przypadku nawet niewielkich zaburzeń, może dochodzić do kumulacji toksyn w organizmie, a w konsekwencji stanowić realne zagrożenie dla zdrowia naszych podopiecznych. Toksyczne substancje mogą być przyczyną chorób immunologicznych, metabolicznych, a nawet chorób nowotworowych. Niestety, nie możemy pozbyć się wszystkich toksyn, czy też metali ciężkich z naszego otoczenia jak i z organizmu. Możemy jednak zminimalizować ich wpływ na organizm naszych podopiecznych, za pomocą zeolitowych dodatków do karm dla psów i kotów. Niestety nie o wszyscy o tym wiedzą i zdają sobie z tego sprawę.

TECHNOLOGIA

W skład zeolitowych dodatków do karm dla psów i kotów wchodzą wyłącznie naturalne składniki: Zeolit Klinoptylolit, Montmorylonit Wapniowy oraz Diatomit, które oddziałują na siebie symbiotycznie. Minerały te w trakcie przetwarzania poddawane są selekcjonowaniu, specjalnemu oczyszczaniu oraz mikronizacji. W procesie mikronizacji minerałów, nie są wykorzystywane klasyczne młyny kulowe lub walcowe, jak robi to większość producentów. Do produkcji wykorzystywana jest ultranowoczesna technologia, polegająca na zderzaniu się ze sobą cząstek minerałów z bardzo wysoką prędkością, połączona z selektywną kontrolą frakcjonowania (granulacji). Dzięki temu uzyskiwane są frakcje od 0,01 do 15 mikrometrów, co stanowi podstawę wysokiej skuteczności produktów opartych na Zeolicie Klinoptylolicie.

4-comparison-particles.png

JAK DZIAŁAJĄ ZEOILTOWE DODATKI DO KARM

Zeolit, Montmorylonit oraz Diatomit są minerałami, które rozpuszczają się w kwasach, ale nie w wodzie. Oznacza to, że w kwasie żołądkowym zachodzi reakcja chemiczna, powodująca żelowanie cząstek minerałów. Większe cząsteczki są żelowane powierzchniowo i przechodząc przez cały układ pokarmowy, powlekają kosmki jelitowe. Dzięki temu tworzą swego rodzaju filtr, stanowiący jedną z głównych linii obrony organizmu w walce z toksynami. Natomiast nanocząsteczki (poniżej 1 mikrometra) są żelowane w 60-80%, dzięki czemu razem z żelem są w stanie przeniknąć przez powierzchnię błon śluzowych i błon komórkowych. W rezultacie wspomagają one inne narządy mające zdolność do odtruwania organizmu. Dlatego tak ważne jest precyzyjne frakcjonowanie cząstek minerałów, aby w sposób selektywny oddziaływały na cały organizm.

5-zeoilte-effects.png

Połączenie wszystkich elementów, począwszy od składu pierwiastkowego minerałów, charakterystyki strukturalnej minerałów, poprzez technikę i technologię, a kończąc na kontroli jakości zeolitowych dodatków do karm pozytywnie wpływa na organizmy psów i kotów. Zeolitowe dodatki do karm pomagają osiągnąć pozytywne efekty w detoksykacji organizmu. Wzmacniają układ metaboliczny oraz immunologiczny, poprawiając ogólną kondycję i wydolność organizmu.

Należy podkreślić, że zeolitowe dodatki do karm są w 100% produktami naturalnymi. Dlatego też nie działają natychmiast, tak jak leki farmakologiczne (np. przeciwbólowe). W przypadku produktów zeolitowych, poprawa może być widoczna po kilku godzinach (w przypadku wymiotów, biegunki), natomiast w przypadku chorób immunologicznych, metabolicznych lub związanych z aparatem ruchu może to nastąpić po 2-3 tygodniach, a czasami nawet po kilku miesiącach. Wpływ na szybkość procesu powrotu do zdrowia mają między innymi specyfika choroby oraz sam organizm (jeden zareaguje powoli, a inny bardzo szybko).

 

KONTROLA JAKOŚCI

Dodatkowym atutem zeolitowych dodatków do karm jest kontrola produkcji prowadzona przez Inspekcję Weterynaryjną, co nie jest oczywistą praktyką wśród producentów. Dzięki stosowaniu rygorystycznych norm podczas procesu produkcji, wprowadzono na rynek produkty o najwyższej jakości, cechujące się działaniem prozdrowotnym, przynoszącym wymierne korzyści dla zdrowia psów i kotów.

 


Zeolitowe dodatki do karm psów i kotów nie są panaceum na wszystkie choroby i dolegliwości, ale mogą pomóc utrzymać prawidłową kondycję oraz zdrowie. Zeolitowe dodatki do karm mogą być używane profilaktycznie, jak również jako wsparcie w trakcie leczenia.

Więcej informacji na stronie: www.zeovet.eu

Powyższy tekst jest przeznaczony tylko do celów edukacyjnych.